Chór Salawa - Niedziela Bożego Miłosierdzia 2015

Niedziela Bożego Miłosierdzia 2015II niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim została ustanowiona Niedzielą Bożego Miłosierdzia wedle wskazań Jezusa Chrystusa poprzez  św. S. Faustynę. Uroczystość tę obchodzi się od momentu kanonizacji siostry Faustyny, której dokonał papież Jan Paweł II 30 kwietnia 2000.

12 kwietnia 2015  Chór Salawa uświetnił swą obecnością, śpiewem oraz grą  na organach (dyrygent Andrzej Godek) niedzielną Mszę Świętą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz.  12:15. w Bazylice p/w św. Floriana. Z parafią św. Floriana szczególnie związany był właśnie Jan Paweł II. Kościół ten w pewien sposób ukształtował go i ukierunkował, jak zresztą sam wspomina w autobiograficznej książce:

"(...) tam było mi dane pogłębić moje kapłańskie i duszpasterskie doświadczenie. Tam dojrzała jakość, w oparciu o doświadczenia innych, idea zorganizowanego i dostosowanego do potrzeb czasu duszpasterstwa akademickiego. Tam tez dojrzewała i kształtowała się jego forma. Dzięki temu młodzież, ze wszystkimi jej sprawami, w szczególny sposób weszła w moje życie w moje posłannictwo i posługę."  

Myślę, ze nie mogło być inaczej.  Nasz papież o niezwykłej charyzmie, sile przyciągania, niebywałym autorytecie pomagał w kształtowaniu się osobowości, tożsamości młodych. Był dla nich mocnym promykiem Bożego Miłosierdzia. Z kolei dziś dla mnie takim promykiem miłosierdzia jest Chór Salawa, który bardzo pozytywnie mnie otworzył i wciąż otwiera na to co dobre, prawdziwe, szlachetne. „Deus caritas Est” - tytuł  jednej z pieśni, którą radośnie wyśpiewaliśmy podczas niedzielnej mszy tego dnia, to „Bóg jest miłością”. Misericordia w dosłownym tłumaczeniu oznacza oddaj serce biednemu i potrzebującemu. Oczekując zatem miłosierdzia i modląc się o nie,  okażmy miłosierdzie  innym.

Maja Rudkowska

Data: 10 lipca 2015   | Do góry |
Aktualne informacje